Results
Date | Home | Time/Results | Away | League | Ground | Referee | Assistant Referee |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Milngavie Wanderers | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Staney Brigg,Milngavie | Michael Kerr | - | |||
Kirkintilloch Thistle | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Merkland | - | - | |||
Glasgow Wellington | 1 - 3 | L4 Teamwear Championship A | Greenfield Football Centre | Joe Cheney | - | ||
Rutherglen Glencairn | Spring Cup Qualifying League A | Crownpoint | Michael Fox | - | |||
Moorlands | 5 - 0 | JST ELECTRONICS Development Section | Lochend Sports Centre | Marcus Strudwick | - | ||
Wishaw HSFP SM | 4 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Ladywell Park | Alan McLeish | - | ||
Blantyre Soccer Academy Colts | 4 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Hamilton Palace Sports Grounds | Jim Burns | - | ||
Cumbernauld Athletic | 2 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Ravenswood Playing Field | Derrick McMillan | - | ||
Third Lanark | 5 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Toryglen Regional Football Centre | Alistair Barclay | - | ||
Gladstone Athletic | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Glengarnock Campus | Charlie Robertson | - | ||
PGA | 0 - 3 | L4 Teamwear Championship B | Port Glasgow Community Campus | David McGuire | - | ||
Port Glasgow Boys Club Amateurs | 1 - 2 | L4 Teamwear Championship A | Parklea Playing Fields | Colin Pensom | - | ||
Blantyre Soccer Academy | 5 - 0 | L4 Teamwear Championship A | Hamilton Palace Sports Grounds | David Stirling | - | ||
Huntershill | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship A | Greenfield Football Centre | Colin McGarry | - | ||
Kirkintilloch Thistle | 4 - 0 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Merkland | Andrew McLean | - | ||
Dinamo Paisley | 4 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Glasgow Green Football Centre | Kevin O’Neil | - | ||
Drumchapel United | 10 - 2 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Donald Dewar, Drumchapel | Ewan Cruickshanks | - | ||
Braehead | 3 - 5 | L4 Teamwear Championship B | Mountblow | Eddie Ferguson | - | ||
Easterhouse FA | 0 - 3 | L4 Teamwear Championship B | Stepford Football Centre | Stuart MacDonald | - | ||
Netherton Colts | 1 - 3 | JST ELECTRONICS Development Section | Coltness High School | Brian O’Neil | - | ||
AFC Kirkwood | 6 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Airdrie Sports Centre | Sandy Thomson | - | ||
Glynhill Moorcroft | 1 - 1 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Renfrew Leisure Centre | Oliver Dickinson | - | ||
Greengairs | 1 - 3 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Greenfaulds High School | Andy Seymour | - | ||
Uddingston | 2 - 0 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Dalziel Park | Joe Cheney | - | ||
Netherton | 2 - 0 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Wishaw Sports Centre | Mark O’Hara | - | ||
Viewfield Rovers | 2 - 4 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Priesthill |
David Stirling Eddie Ferguson |
- | ||
Glebe Hibernian | 6 - 1 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | St Ambrose High School | Brian O’Neil | - | ||
Glynhill Moorcroft | 1 - 1 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Renfrew Leisure Centre | Alistair Barclay | - | ||
St Mungos SM | Cutting Edge Engravers Division 1A | Loretto Playing Fields | Gary McLean | - | |||
Gleniffer Thistle | 1 - 2 | L4 Teamwear Championship B | Beith | Joe Sweeney | - | ||
Glasgow Wellington | 3 - 2 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Greenfield Football Centre | Jim Burns | - | ||
Rutherglen Glencairn | 0 - 2 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Crownpoint | Andrew McLean | - | ||
West Dumbarton Colts | 2 - 3 | JST ELECTRONICS Development Section | Dumbarton Common | Iain McIntyre | - | ||
EK Thistle Amateurs | 0 - 6 | JST ELECTRONICS Development Section | Greenfield Football Centre | Colin McGarry | - | ||
Glasgow Deaf | 1 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Glasgow Green Football Centre | Stuart MacDonald | - | ||
Moorlands | 3 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Hamilton Palace Sports Grounds | Alan McLenaghan | - | ||
Muirend | 4 - 0 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Toryglen Regional Football Centre | Stevie Fox | - | ||
Bellshill | 0 - 4 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Logans Road | Emmett McLaughlin | - | ||
Singer | 0 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Mountblow | Jordan Brownlee | - | ||
Southside | 0 - 4 | L4 Teamwear Championship B | Bellahouston Academy | Scott Doyle | - | ||
Shawbridge | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship A | Toryglen Regional Football Centre | David Ramsey | - | ||
Kirkintilloch Thistle | 3 - 1 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Merkland | Colin Pensom | - | ||
East Dunbartonshire | 1 - 4 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Glasgow Club Petershill | Kevin O’Neil | - | ||
Milngavie Wanderers | 1 - 2 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Staney Brigg,Milngavie | James Harvey | - | ||
PGA | 2(8) - 2(7) | Spark Commanders and Totally Rewired Inverclyde and Renfrewshire Cup | Largs Juniors | Derrick McMillan |
Andy Seymour Sandy Thomson |
||
Easterhouse FA | 2(4) - 2(2) | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Stepford Football Centre | Michael Fox | - | ||
Notre Dame AFC | 3 - 6 | JST ELECTRONICS Development Section | Coltness High School | Andrew Carbry | - | ||
Braehead | 2 - 1 | Spark Commanders and Totally Rewired Inverclyde and Renfrewshire Cup | Port Glasgow Community Campus | David McGuire |
Kevin McDermid Sean McNeil |
||
AS Airdrie | 1 - 5 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Cumbernauld Academy | Joe Cheney | - | ||
Strathaven Dynamo | 2(4) - 2(5) | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Strathaven Rugby Club | Charlie Robertson | - | ||
Cumbernauld Athletic | 3 - 0 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Greenfaulds High School | Mark Duff | - | ||
Drumchapel United | 2 - 2 | Garrowhill Thistle (GGPL) | Kappa/ Only Sport Scottish Cup | Glasgow Club Milton | - | - | |
Third Lanark | 1 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Toryglen Regional Football Centre | Iain McIntyre | - | ||
Moorlands | 11 - 0 | JST ELECTRONICS Development Section | Newton Farm | John Brown | - | ||
AFC Dalziel | 1 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Dalziel Park | Emmett McLaughlin | - | ||
Bellshill | 1 - 5 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Tannochside P S | Colin McGarry | - | ||
East Kilbride Colts | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Stepford Football Centre | Barry Livingstone | - | ||
Easterhouse FA | 3 - 2 | L4 Teamwear Championship B | Stepford Football Centre | James Harvey | - | ||
Uddingston | 3 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Bent Park, Hamilton | Colin Pensom | - | ||
AS Airdrie | 1 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Greenfield Football Centre | Alan McLeish | - | ||
West Dumbarton Colts | 1 - 4 | JST ELECTRONICS Development Section | Vale of Leven Academy | Alan McLenaghan | - | ||
Wishaw HSFP SM | 2 - 0 | JST ELECTRONICS Development Section | Ladywell Park | Mark Duff | - | ||
North Glasgow Victory | 3 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Glasgow Club Milton | Michael Fox | - | ||
Cumbernauld Athletic | 8 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Ravenswood Playing Field | Stuart MacDonald | - | ||
Muirend | 1 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Finlay MacDermit | - | |||
Milngavie Wanderers | 7 - 1 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Staney Brigg,Milngavie | Sandy Thomson | - | ||
Westerlands | 1 - 8 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Glasgow Club Scotstoun | Eddie Ferguson | - | ||
Baillieston Thistle | 2 - 0 | L4 Teamwear Championship B | Toryglen Regional Football Centre | Kevin Cownie | - | ||
Southside | 3 - 3 | L4 Teamwear Championship B | Cowan Park | Kevin O’Neil | - | ||
Singer | 6 - 2 | L4 Teamwear Championship B | Clydebank High School | Derrick McMillan | - | ||
Blantyre Soccer Academy | 1 - 2 | L4 Teamwear Championship A | Hamilton Palace Sports Grounds | Andy Seymour | - | ||
Plains AFC | 4 - 1 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Lochend Sports Centre | Gary McLean | - | ||
Blackthorn Rovers | 5 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Battery Park | Kevin McDermid | - | ||
AFC Kirkwood | 12 - 0 | JST ELECTRONICS Development Section | Airdrie Sports Centre | Joe Cheney | - | ||
Netherton | 1 - 7 | L4 Teamwear Championship A | Coltness High School | Charlie Robertson | - | ||
Port Glasgow Boys Club Amateurs | 1 - 2 | L4 Teamwear Championship A | Parklea Playing Fields | Alistair Barclay | - | ||
St Mungos SM | 3 - 4 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Glasgow Club Petershill | Andrew McLean | - | ||
Greengairs | 0 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Greenfaulds High School | Michael Kerr | - | ||
JST ELECTRONICS Glasgow Cup | - | - | |||||
Results | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | - | - | ||||
West Dumbarton | 2(4) - 2(2) | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Hermitage Academy | Ewan Cruickshanks | - | ||
Dean Park | 1 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Beith | Sean McNeil | - | ||
East Kilbride YM | 4 - 1 | L4 Teamwear Championship B | St Ambrose High School | Eddie Ferguson | - | ||
Southside | 3 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Cumbernauld Academy | Joe Cheney | - | ||
Drumchapel United | 2 - 0 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Donald Dewar, Drumchapel | Scott Doyle | - | ||
Plains AFC | 0 - 1 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Hamilton Palace Sports Grounds | Barry Livingstone | - | ||
EK Thistle Amateurs | 2 - 4 | JST ELECTRONICS Development Section | Greenfield Football Centre | Stuart MacDonald | - | ||
Craigneuk Amateurs SM | 2 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Lochend Sports Centre | Joe Sweeney | - | ||
Muirend | 4 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Nethercraigs | David Stirling | - | ||
Summerston | 5 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Greenfield Football Centre | Mark O’Hara | - | ||
Southside Athletic | 3 - 6 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Glasgow Green Football Centre | Alan McLeish | - | ||
Bellshill | 4 - 5 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Birkenshaw Sports Centre | Murray Fraser | - | ||
PGA | 2 - 5 | L4 Teamwear Championship B | Port Glasgow Community Campus | Gary McLean | - | ||
Braehead | 2 - 6 | L4 Teamwear Championship B | Mountblow | Stevie Fox | - | ||
East Dunbartonshire | 2 - 0 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Glasgow Club Petershill | Sandy Thomson | - | ||
Blackthorn Rovers | 4 - 0 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Gourock Park | Derrick McMillan | - | ||
Milngavie Wanderers | 6 - 1 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Staney Brigg,Milngavie | Colin McGarry | - | ||
UB United | 1(0) - 1(3) | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Stepford Football Centre | Andrew McLean | - | ||
Wishaw United | 1(4) - 1(2) | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | St Andrews High School | Marcus Strudwick | - | ||
Notre Dame AFC | 2 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Coltness High School | Finlay MacDermit | - | ||
West Dumbarton Colts | 1 - 8 | JST ELECTRONICS Development Section | Clydebank Sports Hub | Emmett McLaughlin | - | ||
Netherton | 2(3) - 2(4) | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Coltness High School | Colin Pensom | - | ||
AFC Motherwell | 2 - 4 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Calderhead High School | Mark Duff | - | ||
Blantyre Soccer Academy | 1 - 2 | L4 Teamwear Championship A | Hamilton Palace Sports Grounds | Barry Livingstone | - | ||
East Lane | 4 - 6 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Priesthill | John Jamieson | - | ||
Glynhill Moorcroft | 3 - 1 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | New Western Park | Kevin McDermid | - | ||
Gleniffer Thistle | 1 - 3 | St Pats HSFP (SPAFA) | AlonA West of Scotland Cup | Seedhill Playing Fields | - | - | |
Drumchapel United | 1 - 3 | Drumchapel Amateurs (CALE) | AlonA West of Scotland Cup | Donald Dewar, Drumchapel | - | - | |
Summerston | 2 - 7 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Springburn | Jordan Brownlee | - | ||
Glynhill Moorcroft | 6 - 0 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Renfrew Leisure Centre | Kevin McDermid | - | ||
Airdrie Forest | 0 - 3 | Cutting Edge Engravers Division 1A | St Ambrose High School | Emmett McLaughlin | - | ||
Glasgow Wellington | 0 - 4 | L4 Teamwear Championship A | Greenfield Football Centre | Marcus Strudwick | - | ||
Plains AFC | 4 - 0 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | St Ambrose High School | David Stirling | - | ||
Dinamo Paisley | 4 - 1 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Beith | Alan McLeish | - | ||
Moorlands | 2 - 3 | JST ELECTRONICS Development Section | Barlia Football Centre | Michael Kerr | - | ||
Wishaw HSFP SM | 2 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Logans Road, Motherwell | Andy Seymour | - | ||
Westwood | 5 - 5 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Lochend Sports Centre | Murray Fraser | - | ||
Roselle Rovers | 4 - 1 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Sean McNeil | - | |||
Baillieston Thistle | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Toryglen Regional Football Centre | David Ramsey | - | ||
Gladstone Athletic | 4 - 2 | L4 Teamwear Championship B | Clydebank High School | Alistair Barclay | - | ||
Southside | 5 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Crookfur Playing Fields | David McGuire | - | ||
Viewfield Rovers | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Lochwinnoch | Jim Burns | - | |||
Milngavie Wanderers | 3 - 0 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Staney Brigg,Milngavie | Joe Sweeney | - | ||
Wishaw United | 4 - 0 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Calderhead High School | Joe Cheney | - | ||
Easterhouse FA | 7 - 2 | L4 Teamwear Championship B | Stepford Football Centre | Colin Pensom | - | ||
AFC Kirkwood | 3 - 4 | JST ELECTRONICS Development Section | Airdrie Sports Centre | Alan McLenaghan | - | ||
Glebe Hibernian | 3 - 3 | L4 Teamwear Championship A | Greenfield Football Centre | Scott Doyle | - | ||
Notre Dame AFC | 0 - 10 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Coltness High School | Charlie Robertson | - | ||
Glasgow Deaf | 1 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Greenfield Football Centre | Kevin Cownie | - | ||
Strathaven Dynamo | 0 - 2 | L4 Teamwear Championship A | Ballerup, East Kilbride | Stuart MacDonald | - | ||
East Lane | 0 - 4 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Beith | Derrick McMillan | - | ||
Cumbernauld Athletic | JST ELECTRONICS Development Section | Greenfaulds High School | Andy Seymour | - | |||
Gleniffer Thistle | 0 - 5 | L4 Teamwear Championship B | Seedhill Playing Fields | Alistair Barclay | - | ||
Glasgow Wellington | 5 - 2 | L4 Teamwear Championship A | Greenfield Football Centre | James Harvey | - | ||
Glynhill Moorcroft | 2 - 1 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | New Western Park | Marcus Strudwick | - | ||
East Kilbride Colts | 0 - 1 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | St Ambrose High School | Mark O’Hara | - | ||
Moorlands Anvil | W/O - SCR | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Hamilton Palace Sports Grounds | Ewan Cruickshanks | - | ||
Rutherglen Glencairn | 4 - 2 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Crownpoint | Joe Sweeney | - | ||
Wishaw HSFP SM | 3 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Cleland Public Park | Murray Fraser | - | ||
Glasgow Deaf | 0 - 8 | JST ELECTRONICS Development Section | Glasgow Green Football Centre | Emmett McLaughlin | - | ||
Blantyre Soccer Academy Colts | 3 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Greenfield Football Centre | Eddie Ferguson | - | ||
Moorlands | 3 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Jock Stein Centre | David Cameron | - | ||
Muirend | 1 - 5 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Barry Livingstone | - | |||
Southside | 3 - 2 | L4 Teamwear Championship B | Cowan Park | Kevin O’Neil | - | ||
Blantyre Soccer Academy | 14 - 1 | L4 Teamwear Championship A | Hamilton Palace Sports Grounds | David Stirling | - | ||
East Dunbartonshire | 2 - 3 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Glasgow Club Petershill | Stuart MacDonald | - | ||
Blackthorn Rovers | 1 - 3 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Gourock Park | Scott Doyle | - | ||
Summerston | 3 - 4 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Greenfield Football Centre | Colin Pensom | - | ||
Huntershill | 2(7) - 2(8) | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Greenfield Football Centre | Chris Campbell | - | ||
West Dumbarton | 4 - 0 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Dumbarton Common | Derrick McMillan | - | ||
Westwood | 3 - 0 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Lochend Sports Centre | Gary McLean | - | ||
Wishaw United | W - U | Cutting Edge Engravers Division 1A | Newmains Primary | Michael Kerr | - | ||
Notre Dame AFC | 3 - 6 | JST ELECTRONICS Development Section | Coltness High School | Mark Duff | - | ||
AS Airdrie | 2 - 5 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Caldervale High Schoolq | Andy Seymour | - | ||
Glebe Hibernian | 2 - 1 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Greenfield Football Centre | Sandy Thomson | - | ||
Roselle Rovers | 0 - 2 | Spark Commanders and Totally Rewired Inverclyde and Renfrewshire Cup | Garnock Community 4g | Kevin McDermid | - | ||
North Glasgow Victory | 2 - 3 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Stepford Football Centre | Charlie Robertson | - | ||
Stratton Southside | 1 - 3 | Steins Thistle (LEAFA) | Kappa/ Only Sport Scottish Cup | Barlia Football Centre | - | - | |
Dinamo Paisley | 1 - 2 | Wishaw Wycombe Wanderers(cale) | Kappa/ Only Sport Scottish Cup | Nethercraigs | - | - | |
Drumchapel United | 4 - 0 | Clermiston AFC (LEAFA) | Kappa/ Only Sport Scottish Cup | Donald Dewar, Drumchapel | - | - | |
Glasgow Deaf | 1 - 8 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Crownpoint | Brian O’Neil | - | ||
Southside Athletic | 1 - 7 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Toryglen Regional Football Centre | David Ramsey | - | ||
Strathaven Dynamo | 3 - 0 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Lanark racecourse | Andrew Carbry | - | ||
East Lane | 2 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Beith | Joe Cheney | - | ||
Moorlands Anvil | 1 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Hamilton Palace Sports Grounds | Andrew McLean | - | ||
AS Airdrie | 1 - 3 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Greenfield Football Centre | Stuart MacDonald | - | ||
Salsburgh United | 1 - 3 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Hamilton Palace Sports Grounds | Joe Sweeney | - | ||
Netherton Colts | 5 - 2 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | St Ambrose High School | Marcus Strudwick | - | ||
AFC Dalziel | 5 - 1 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Dalziel Park | Charlie Robertson | - | ||
West Dumbarton | 4 - 1 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Our Lady's High School | Stevie Fox | - | ||
North Glasgow Victory | 2 - 1 | JST ELECTRONICS Development Section | Glasgow Club Milton | Finlay MacDermit | - | ||
Moorlands | 2 - 3 | JST ELECTRONICS Development Section | Stepford Football Centre | Kai Newell | - | ||
West Dumbarton Colts | 1 - 0 | JST ELECTRONICS Development Section | Argyll Park, Alexandria | Michael Fox | - | ||
AFC Motherwell | 5 - 5 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Jock Stein Centre | David Stirling | - | ||
Baillieston Thistle | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Toryglen Regional Football Centre | Kevin McDermid | - | ||
St Mungos SM | 0 - 2 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Loretto Playing Fields | Colin McGarry | - | ||
Manhattan Blacks | 0 - 5 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Ravenswood Playing Field | Alan McLenaghan | - | ||
Huntershill | 1 - 4 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Springburn | Kevin Cownie | - | ||
Bellshill | 2 - 4 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Logans Road | Barry Livingstone | - | ||
Westerlands | 4 - 2 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Glasgow Club Scotstoun | Sean McNeil | - | ||
Shawbridge | 2 - 5 | JST ELECTRONICS Glasgow Cup | Stepford Football Centre | Colin Pensom | - | ||
East Kilbride YM | 2 - 1 | L4 Teamwear Championship B | Ballerup, East Kilbride | Andy Seymour | - | ||
Gleniffer Thistle | 2 - 3 | Spark Commanders and Totally Rewired Inverclyde and Renfrewshire Cup | Beith | Alistair Barclay | - | ||
Plains AFC | 3 - 1 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Airdrie Sports Centre | Kevin O’Neil | - | ||
Cumbernauld Athletic | 7 - 2 | DK Tiling Services Lanarkshire Cup | Greenfaulds High School | Gary McLean | - | ||
Results | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | - | - | ||||
Stratton Southside | 3(5) - 3(4) | Bredalbane (PAFA) | Kappa/ Only Sport Scottish Cup | Barlia Football Centre | - | - | |
Drumchapel United | 3 - 1 | Annbank (AYRSHIRE AFA) | AlonA West of Scotland Cup | Donald Dewar, Drumchapel | - | - | |
Plains AFC | 11 - 0 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Wishaw Sports Centre | Mark O’Hara | - | ||
Dean Park | 0 - 2 | JST ELECTRONICS Development Section | Darroch Park, Erskine | Derrick McMillan | - | ||
East Lane | 1 - 2 | Cargo Connect International Logistics Premier Division | Beith | Alan McLeish | - | ||
Baillieston Thistle | 1 - 2 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | St Ambrose High School | Stevie Fox | - | ||
Glasgow Deaf | 0 - 4 | JST ELECTRONICS Development Section | Glasgow Green Football Centre | Colin Pensom | - | ||
Craigneuk Amateurs SM | 2 - 0 | JST ELECTRONICS Development Section | Biggar Sports Centre | Colin McGarry | - | ||
Roselle Rovers | 1 - 4 | Cutting Edge Engravers Division 1B | Kilwinning | Alistair Barclay | - | ||
Southside Athletic | 3 - 6 | Cutting Edge Engravers Division 1A | Glasgow Green Football Centre | Kevin McDermid | - | ||
Shawbridge | 4 - 6 | L4 Teamwear Championship A | Toryglen Regional Football Centre | Sandy Thomson | - | ||
Knightswood | 1 - 0 | L4 Teamwear Championship A | Knightswood Secondary School | Stuart MacDonald | - | ||
West Dumbarton Colts | 2 - 6 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Jordan Brownlee | - | |||
Blantyre Soccer Academy | 3 - 3 | JST ELECTRONICS Strathclyde Cup | Hamilton Palace Sports Grounds | James Harvey | - |